Bezobsługowe sklepy przyszłości
To jedna z głównych zasad, którą przyjęliśmy, gdy projektowaliśmy ścieżkę klienta. Zawansowana technologia Nano po raz pierwszy została wdrożona w ramach formatu Żabka Nano (wcześniej Żappka Store). Zakupy stały się nie tylko prostsze i szybsze, ale również bardziej dostępne dla klienta, dzięki możliwości implementacji Nano w nietypowych lokalizacjach (jak biura i szpital).
Żabka testuje nowy wymiar rozrywki w świecie zakupów
Po wykonaniu tej czynności, drzwi otworzą się automatycznie. Przy pierwszej wizycie klient podaje numer telefonu, na który otrzyma SMS z potwierdzeniem zakupów. Gdy będzie już w środku, wystarczy, że weźmie z półki wybrane produkty i wyjdzie. Zamontowany w Żabce Nano system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in.
Pliki cookies
Obecnie działa 50 Żabek Nano, które są zlokalizowane w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Piasecznie, Plewiskach, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu. Żabka Nano otwarta jest 24/7, w niedzielę i święta, z wyjątkiem kilku lokalizacji. Sprawdź na mapie dokładne godziny otwarcia lokalizacji, do której chcesz się wybrać. Weryfikowany jest Twój numeru telefonu, karta płatnicza, pin w aplikacji oraz płatność bankowa. Dodatkowo w sklepie znajduje się wiele kamer.
Wejście do sklepu możliwe tylko z kartą lub aplikacją
Dzięki rozwojowi kolejnych sklepów Żabka Nano, napędzanych przez naszą technologię, zrewolucjonizujemy zakupy – mówi Steve Gu, CEO i współzałożyciel AiFi. Od momentu uruchomienia pierwszego sklepu Żabka Nano rośnie zainteresowanie konceptem. Z możliwości zrobienia szybkich i wygodnych zakupów w placówkach autonomicznych Żabki skorzystało już kilkanaście tysięcy osób. A wysoki poziom współczynnika NPS – powyżej 80 – potwierdza, że projekt bardzo dobrze odpowiada na oczekiwania klientów. W 2021 roku otworzyliśmy 25 placówek autonomicznych Żabka Nano.
Raport: usługa cashback dostępna w ponad 279 tys. placówkach w Polsce
Działają w bardzo różnorodnych lokalizacjach m.in. W centrach miast, na dworcach kolejowych, stacjach metra, na terenie uczelni czy sklepów wielkopowierzchniowych. Nowe sklepy charakteryzują się innowacyjnymi opcjami płatności, w tym z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Pierwsze sklepy były wyposażone w aplikacje mobilne, Broker Alpari jest jednym z liderów rynku Forex dzięki którym klienci mogli wejść i zapłacić, natomiast sklep Żabka Nano akceptuje karty kredytowe i debetowe. Oznacza to, że nie ma już potrzeby, aby klienci czekali na kasę. Zaawansowane technologie uczenia maszynowego i wizji komputerowej AiFi umożliwiają tym sklepom oferowanie metod płatności bez tarcia.
Godziny otwarcia
Zabezpieczenie 32A, sklep potrzebuje stałego dostępu do prądu w budynku. Wymagane jest też stałe łącze internetowe o wysokiej prędkości. Sklepy typu Indoor & Outdoor jako maszyny vendingowe są wyłączone z przepisów. Sklep typu brick-and-mortar podlega tym przepisom. Stworzymy dla Ciebie maksymalnie dopasowaną ofertę asortymentu w sklepie. Sam sklep pomieści od 450 do 1000 różnych produktów.
Będziemy próbowali automatycznie pobrać należne środki 3 razy w ciągu 15 dni od daty zakupów. Przez całą dobę czynne są Żabki Nano, czyli sklepy bezobsługowe, ale w Lublinie takich nie ma. W miejscowości Lublin znajdziesz obecnie 114 sklepówŻabka. Chcieliśmy umożliwić wejście osobom, które jej nie mają.
Asortyment Żabki Nano w Fabryce Norblina liczy ok. 400 produktów. Produkty marek własnych Żabki, takie jak dania gotowe Szamamm, kanapki Tomcio Paluch, płynne Plato Partnership Taps Head Services Execution Services na sprzedaż przekąski Foodini, soki i lemoniady Wycisk oraz świeżo mielona kawa z ekspresu. Wystarczy, że wchodzisz do Nano za pośrednictwem aplikacji Żappka.
- Asortyment w tych placówkach jest dostosowany do specyfiki lokalizacji i profilu klienta.
- Pożywne i zdrowe przekąski, soki i smoothie, dania gotowe oraz świeżo mielona kawa z ekspresu.
- Placówki pod tym szyldem są już obecne w 25 lokalizacjach w sześciu miastach w kraju.
- Żabka Nano otwarta jest 24/7, w niedzielę i święta, z wyjątkiem kilku lokalizacji.
- Możesz ustawić przeglądarkę tak, aby blokowała tego typu pliki cookie lub wyświetlała odpowiednie powiadomienia, jednak niektóre części witryny mogą wówczas nie działać.
Tu dotyka pan strachu, który pojawia się przy technologiach, jakich nie rozumiemy. Rozmawiając z klientami przed wprowadzeniem tego formatu, widzieliśmy, że niektórym trudno było pojąć, jak to ma działać. Klient zawsze może z takiego sklepu wyjść, nawet jeśli rozładuje się telefon albo zdarzy coś innego.
Z jednej strony mamy dużo własnych danych, działamy na rynku od ponad 20 lat, doskonale znamy naszych klientów i oczekiwania, gdzie chcieliby mieć taki sklep. Eksperymentujemy też z nowymi pomysłami, np. Automat sprzedażowy Żabki albo Żabka festiwalowa, która mobilnie przemieszcza się za klientami. Wszystkie te dane i wsparcie SI nas na to naprowadzają, Polacy się zmieniają, a my obserwujemy te zmieniające się zwyczaje i do tego dostosowujemy asortyment. Asortyment w placówkach Żabka Nano jest dostosowany do specyfiki lokalizacji i profilu klienta.
Moment, w którym łączymy dane potrzebne do paragonu z płatnością, jest oderwany od tego, jak pan wygląda czy kim pan jest. Z możliwości zrobienia zakupów w placówkach autonomicznych Żabki skorzystało już kilkanaście tys. Asortyment w tych placówkach jest dostosowany do specyfiki lokalizacji i profilu klienta. W zależności od modelu sklepu liczy od 450 do nawet 1500 produktów. – Żabka jest europejskim liderem w tworzeniu rozwiązań modern convenience, które odpowiadają na potrzeby współczesnych klientów. Skupiamy się na tym, by zapewniać wyjątkowe i wysoce spersonalizowane doświadczenia zakupowe, łącząc świat cyfrowy z otoczeniem.
W miejscach, w których – ze względu na ograniczoną powierzchnię lub wymogi prawne – nie zmieściłaby się standardowa placówka sieci Żabka, np. W biurowcach, Wydarzenia makro and News – 25 listopada 2020 klubach fitness czy akademiku. Stanowią także ważny element tkanki miejskiej – są obecne na ważnych ulicach miast czy na stacjach metra.
Ponadto system rozpoznawania zakupów jest odpowiednio skalibrowany, widzi sklep jako obiekt trójwymiarowy, ze wszystkimi towarami, które tam są. To dzięki niemu poprawnie naliczane są rachunki wysyłane na aplikację czy SMS-em. Mamy do tego monitoring jak w tradycyjnym sklepie, centrum wsparcia klienta, które nad nimi czuwa. W sklepach autonomicznych jest przycisk awaryjny, wówczas centrum pomoże nam głosowo lub wyśle ludzi do pomocy. Nano to marka rozwiązań bezobsługowych w handlu. Jest to technologia zmieniająca sklepy w autonomiczne jednostki otwarte 24/7, w których klienci mogą zrobić szybkie zakupy bez kas i gotówki.